logo Eva May
Životný štýl

Vinice nad mestom

12. júna 2019

5/5 - (2 votes)

Keď chceme na chvíľu vypadnúť do prírody, máme to šťastie, že nad mestom kde aktuálne žijeme máme krásne vinice. Je to veľmi pekná oblasť, ideálna na kľudné prechádzky. Pozorovať malé domčeky, upravené záhradky a samozrejme rozsiahle i malá vinice. Pre Vrábľanov sú už viac ako 700 rokov neodmysliteľnou súčasťou.

Začiatkom júna sme sa vybrali do viníc úmyselne, pretože sa konal už 6. ročník otvorených Vrábeľský pivníc. Je to skvelá akcia, vďaka ktorej môžete počas jedného dňa navštíviť takmer 30 miestnych vinohradníkov. Máme medzi nimi niekoľkých priateľov. Nielenže sa poprechádzate (mimochodom tento rok sme prešli výdatných 12 km), ochutnáte výborné víno, ale nazriete aj do zákulisia menších i väčších vinárstiev. Ak máte záujem, miestni vinári vás zoberú do svojich pivníc a veľmi radi vám porozprávajú o odrodách viniča a výrobe vína. Je radosť počúvať ich s akou vášňou sa starajú o svoje vinice.

Na túto akciu som zvolila pohodlný outfit. Pretože bolo veľmi príjemne a slnečno vyhrali ľahké ľanovo-bavlnené šaty, v letnom období čoraz radšej siaham práve po šatách. Áno sú opäť košeľové 🙂 Šaty s rukávmi som vyberala úmyselne, aby som na konci dňa nemala spálený chrbát a ruky.

Vinice nad mestom

Vinice nad mestom

Myslím, že tento záber hovorí za všetko. Naše putovanie sme skončili u mojej trénerky, ktorá sa so svojím partnerom rovnako zapojila do tejto už tradičnej akcie. Nechýbali domáce pagáče, chlieb s masťou a škvarkovou nátierkou, guláš a samozrejme výborná nálada. Každý vinohradník mal pripravené pre návštevníkov – ochutnávačov okrem vína aj niečo dobré pod zub. Vo viniciach stretnete počas tejto akcie okrem miestnych aj ľudí z rôznych kútov Slovenska, dokonca aj zo susedných krajín. Veľmi ma teší, že sa prezentujeme ako pohostinný a priateľský národ.

Vinice nad mestom

Vinice nad mestom

Ak vás akcia zaujala, dajte si na nasledujúci rok poznámku do kalendára. Všetko podstatné sa dozviete na stránke Vrábeľských vinohradníkov

HOTO : Mairo

OUTFIT: Šaty – RESERVED , obuv – NOVESTA

Môže Vás zaujímať :

Nedeľný brunch v Château Béla

Májový piknik

 

Tagy:

5/5 - (2 votes)


Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.