logo Eva May
Móda

Nedeľný brunch v Château Béla

24. apríla 2019

5/5 - (4 votes)

Nedeľný brunch je ideálna príležitosť ako si dať pauzu od prípravy niekoľkochodového obeda a zároveň ochutnať viacero jedál. Názov brunch vznikol spojením anglických slov breakfast a lunch. V podstate ide o kombináciu neskorých raňajok a skoršieho obeda, býva organizovaný v čase medzi 11:00 a 15:00 hodinou a jedlá sú servírované formou bufetu. V zahraničí je brunch, obzvlášť počas víkendu, bežnou záležitosťou a pomaly sa udomácňuje aj na Slovensku.

My sme našu „brunchovú“ tradíciu zahájili na veľkonočnú nedeľu v krásnych priestoroch kaštieľa Château Béla. 

Pretože brunch nevyžaduje príliš formálne oblečenie, skôr ležérnu eleganciu, zvolila som jednofarebné šaty, áčkového strihu, v midi dĺžke.

Nedeľný brunch v Château Belá

Nedeľný brunch v Château Béla

Chvíľka oddychu pri výbornom suchom Rieslingu (ročník 2017).

A potom šup sa prezuť, pretože bolo ideálne počasie na prechádzku po záhrade a okolitých lúkach.

...no nebláznite sa v takomto počasí.

…no ne“z“bláznite sa 🙂

Ak ste Château Béla ešte nenavštívili, podľa môjho skromného názoru by ste to mali zmeniť a ísť sa na toto romantické miesto pozrieť.  Historický kaštieľ nájdete v centre dedinky Belá na južnom Slovensku, neďaleko hraníc s Maďarskom. Priestory kaštieľa prešli kompletnou rekonštrukciou. Hotel v súčasnosti ponúka ubytovanie v 5 kategóriách izieb, rovnako spa a fitness. V reštaurácii môžete ochutnať jedlá z čerstvých a lokálnych surovín. Zelenina a bylinky sú pestované priamo v záhrade kaštieľa. Víno z viníc Château Béla je uznávané nielen na Slovensku. Produkcia vín sa špecializuje na výrobu Rieslingu a Cabernet Sauvignonu.

PHOTO : Mairo

OUTFIT: Šaty, kabelka – RESERVED , obuv – HUMANIC , DEICHMANN

Môže Vás zaujímať :

Pohodlne v Bologni

Kuloty – A čo k nim?

 

 

Tagy:

5/5 - (4 votes)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.