logo Eva May
Životný štýl

Nie je chata, ako chata

10. marca 2018

5/5 - (3 votes)

Po niekoľkých týždňoch vrátane víkendov strávených za počítačom v spoločnosti čísel, tabuliek a daňových zákonov som mala obrovskú túžbu aspoň na chvíľu utiecť z tejto reality a robiť niečo úplne iné, respektíve nerobiť vôbec nič 🙂 Absolútne mi nahrali do kariet manželove narodeniny. Čo môže byť lepším darčekom pre milovanú osobu ako spoločné chvíle v príjemnom prostredí a zážitky? Sú niečím na čo sa nezabúda a má nevyčísliteľnú hodnotu. Rozhodla som sa preto, že pôjdeme na chatu. No nie je chata ako chata. Tá Zochova sa nachádza v krásnom prostredí Malých Karpát a svoju históriu začala písať v roku 1933. K pôvodnej chate vybudovanej v zrubovom štýle, ktorá dodnes stojí a slúži ako reštaurácia, v roku 2007 vrámci rozsiahlej rekonštrukcie a dostavby pribudol aj hotel.

Nie je chata, ako chata

Nie je chata, ako chata

V interiéry hotela dominuje drevo, sklo a meď. Hotel bol budovaný podľa princípov feng šuej tak, aby mal každý predmet svoje miesto a orientáciu. Vďaka veľkým oknám v spoločných priestoroch hotela ako aj na izbách máte neustály kontakt s okolitou prírodou. Architektonicky zaujímavo riešený interiér presvetlený slnečnými lúčmi bol skvelým ateliérom na nové fotky 🙂

Hotel Zochova chata je známy aj svojim wellness & spa, priestorom na intenzívne prežívanie relaxu, ako sa uvádza na oficiálnej stránke hotela. Bazén, vírivka, bohatý saunový svet a masáž dopomohli k tomu, aby sme naozaj poctivo zrelaxovali 🙂 A to všetko opäť s upokojujúcim výhľadom na zasneženú prírodnú scenériu.

Okrem oddychu a sladkého ničnerobenia som si užívala aj to, že nemusím variť. Hoci rada jedlo pripravujem a ešte radšej konzumujem :-), z času na čas s potešením ochutnám aj jedlo pripravené profesionálnym kuchárom. V hotelovej reštaurácii sme ochutnali jedlá inšpirované tradičnou slovenskou kuchyňou aj lokálne malokarpatské špeciality.

…no ne(z)bláznite sa v tomto počasí 🙂 🙂 🙂

Nič netrvá večne. Aj náš wellness víkend sa skončil a my sme späť v našej realite. Plníme si svoje pracovné úlohy a povinnosti, robíme si radosť našimi záľubami a tešíme sa na ďalšie zážitky 🙂

PHOTO : Mairo

OUTFIT: Zimná bunda, pulóver – RESERVED, jeansy – LEVIS , obuv – BATA , košeľa –  LEE COOPER

Môže Vás zaujímať:

Veľké nápisy „SALE“ kričia „Poď sem!“

Obed pod hradom

 

 

Tagy:

5/5 - (3 votes)


Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.