logo Eva May
Životný štýl

Obed pod hradom

30. decembra 2017

5/5 - (5 votes)

Veľmi rada jem a ochutnávam nové jedlá, kombinácie sezónnych surovín. A hoci rada pripravím chutný obed u nás doma v kuchyni, veľmi rada uvítam aj pozvanie do reštaurácie. Najmä vtedy, keď je povinností veľa a času málo.

Keďže záver roka sme mali asi ako mnohí z vás hektický, snažili sme sa počas našich pracovných víkendov aspoň chvíľu oddychovať. Preto sme si dopriali odmenu a druhú decembrovú sobotu sme sa na poslednú chvíľu rozhodli navštíviť Castellum Cafe. Reštaurácia vsadená priamo pod múrom Nitrianskeho hradu ponúka skvelé jedlo, zaujímavé vína, kávu a vynikajúce dezerty, no v neposlednom rade úžasný výhľad na mesto a vrch Zobor.

Reštaurácia a kaviareň, ktorá privítala prvých zákazníkov vo februári 2017, stihla už získať aj ocenenie. Konkrétne cenu CE.ZA.AR 2017 v kategórii Exteriér.

Obed pod hradom

Obed pod hradom

Castellum Cafe mojimi očami

Castellum Cafe mojimi očami

Interiér je veľmi príjemný, jednoducho no vkusne zariadený bez zbytočného množstva nábytku a dekorácií. Kombinácia betónu, čiernej ocele, dreva a zasklených plôch v exteriéri aj interiéri podčiarkuje jednoduchosť a čitateľnosť celého konceptu.

Jedálny lístok nie je žiadna „neverending story“. Práve naopak, nájdete v ňom iba zopár jedál pripravených zo sezónnych surovín. Je zostavený tak, aby si vybrali „mäsožravci“ aj priaznivci bezmäsitých pokrmov. Ja osobne preferujem tento typ reštaurácii, ktoré varia z čerstvých a aktuálne dostupných surovín. Práve jedálny lístok a počet ponúkaných jedál vám veľmi rýchlo napovie.

My sme si z jesennej ponuky vybrali fantastický tekvicový krém s opraženými tekvicovými semienkami a tekvicovým olejom.

Hlavné jedlo kuracie prsia s kožou, terinka z králičej pečene, krupoto s bylinkami a smotanou, balzamikovo – vínová redukcia

A samozrejme dezert, sladká „tečka“ v podobe holandského krémeša 🙂 Už na prvý pohľad ma zaujal, tak som sa nehanbila opýtať aké majú zásoby, pretože ľudí v reštike bolo dosť a krémeša v chladničke pomenej. Normálne by som bola schopná nechať si odložiť jeden kúsok. Nebolo to našťastie potrebné, pretože čašník okamžite zistil aktuálny stav a ubezpečil ma, že ich je dostatok. Keď už sme si objednávali, čašník sa vtipne spýtal, koľko kusov má každému priniesť 🙂 🙂

PHOTO : Mairo

OUTFIT: košeľa  –  RESERVED jeansy – LEVIS

Môže Vás zaujímať:

Víkend plný oddychu, pohybu, dobrého jedla a skvelej nálady

Dnes varím ja! Keď Vás manžel prekvapí

 

Tagy:

5/5 - (5 votes)


Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.