logo Eva May
Móda

Kúpiť, požičať, dať ušiť?

31. júla 2019

5/5 - (6 votes)

Určite mi dáte za pravdu, že sú udalosti, kvôli ktorým máte dilemu a problémy so spaním. Kúpiť, požičať alebo si nechať ušiť šaty, či elegantný kostým? Promócie, svadba, ples, narodeninová oslava to sú asi tie najvýznamnejšie udalosti, kedy chceme vyniknúť, páčiť sa.

Kúpiť.

Úprimne sa priznám, že v prípade spoločenských šiat som nikdy neuvažovala o ich kúpe, vždy som využila služby požičovne. Ak si na určitú spoločenskú príležitosť kupujem oblečenie, vždy je pre mňa rozhodujúce jeho ďalšie využitie. V prípade sukne alebo nohavíc v kombinácii s topom ich možné využitie na bežné nosenie. Ak ide o šaty, musia ma niečím zaujať a zároveň byť nadčasové, aby som si ich mohla obliecť viac ako jedenkrát 🙂

V prípade opačného pohlavia je situácia úplne iná. Investícia do kvalitného a dobre padnúceho obleku je viac než vítaná. Na najbližších pár rokov majú páni po starostiach čo na seba.

Požičať, dať si ušiť ?

Vrámci spolupráce na televíznej relácii „Zažiar ako hviezda“ som sa zoznámila so známym návrhárom a krajčírom Andrejom Baraníkom. V jeho salóne v centre Nitry sa nachádza aj požičovňa spoločenských šiat Fame Fashion.

Na tomto mieste máte teda na výber či si šaty požičiate alebo vám ich Andrej ušije.

Zapožičanie šiat je v dnešnej dobe úplne bežná záležitosť. V mnohých prípadoch nepotrebnú investíciu do odevu, ktorý máte na sebe iba raz a potom sa ho snažíte aj tak predať na internete, môžete šikovne nahradiť požičovňou. Výhodou je dôkladná skúška šiat a možnosť prípadnej úpravy priamo na vašu postavu. Ak máte obavy, aby na plese nebol niekto v rovnakých šatách, tak ich mať nemusíte. Požičovňa si dôkladne zapisuje jednotlivé zákazníčky a akcie, na ktoré sú šaty použité.

Šaty šité na mieru sú originálnym kúskom, jediným svojho druhu. S výberom materiálu aj samotným strihom vám Andrej veľmi rád pomôže a následne pretvorí vaše predstavy do reálnej podoby.

Pridanú hodnotu dostávate pútavé rozprávanie zo sveta módy, showbiznisu a môžete nahliadnuť aj priamo na „miesto činu“, kde šaty vznikajú.

Salón Andreja Baraníka.

Salón Andreja Baraníka.

Kúpiť, požičať, dať ušiť?

Kúpiť, požičať, dať ušiť?

Pretože som vysoká a spoločenské šaty nevyužívam často, určite by som zvolila na konkrétnu spoločenskú akciu zapožičanie šiat s možnosťou úpravy. Vyskúšala som si dve varianty šiat. Andrej mi poradil, čo upraviť….

Do komentára mi môžete napísať, ktoré by ste si vybrali vy. 🙂

Ako som spomínala vyššie, moja výška nie je štandardná. Vždy som mala problém kúpiť si sako, pretože rukávy mi boli vždy krátke. Andreja plánujem osloviť aj s touto požiadavkou. Myslím, že mať v šatníku originálny kúsok, napríklad v podobe saka, ušitý na mieru, z kvalitnej látky, je investícia na niekoľko rokov. Možno ste už zachytili výraz „cost per wear“ alebo „CPW“. Ako aj samotný preklad napovedá ide o cenu za nosenie oblečenie. Určí sa veľmi jednoducho, podielom ceny odevu s počtom nosení. V prípade nadčasového modelu, ktorý vám sedí a radi ho nosíte, hoci je drahší nakoniec zistíte, že výsledné číslo (teda cena za nosenie) bude nižšia ako pri lacnejšej alternatíve, ktorú ste mali na sebe iba raz, možno dvakrát.

Viac sa o Andrejovi Baraníkovi a jeho salóne dozviete:

https://www.facebook.com/famefashionsk/

Neváhajte si pozrieť aj inšpiratívnu reláciu TV Nitrička „ZAŽIAR AKO HVIEZDA“

Zažiar ako hviezda

Zažiar ako hviezda 2

Zažiar ako hviezda 3

Foto z natáčania Zažiar ako hviezda 3

Relácia Zažiar ako hviezda 3. Andrej Baraník, ja a Niki Kováčová

Relácia Zažiar ako hviezda 3. Ja a Niki Kováčová

PHOTO : Mairo

Košeľové šaty inšpirované Juliou R.

Nedeľný brunch v Château Béla

 

 

 

 

Tagy:

5/5 - (6 votes)


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.