logo Eva May
Cestovanie

Praha – stovežatá a vždy skvelá

20. septembra 2017

5/5 - (5 votes)

Hoci som českú metropolu navštívili viackrát, v zime aj v lete, rada sa tam opäť vraciam. Naša posledná návšteva v tomto meste s neopakovateľnou atmosférou sa niesla v duchu oddychu, dobrej nálady a gastronomických zážitkov. Praha – stovežatá a vždy skvelá.

Prvou zastávkou bola známa Kavárna Slavia stojaca na pravom brehu Vltavy hneď oproti Národnímu divadlu. Možno aj preto sa tu od jej vzniku stretávalo množstvo umelcov, ktorých fotografie zdobia steny kaviarne.

 

 

Praha je plná zaujímavých miest na fotografovanie. Aj dom, v ktorom sme počas víkendu boli ubytovaní, dostal priestor.

Praha – stovežatá a vždy skvelá - Eva May Stayle

„Raňajky sú základom dňa“ tieto slová mi rodičia od malička vtĺkali do hlavy. Dnes to už na základe vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť. Preto ich nevynechávam a dbám na to, aby mi okrem prísunu energie naštartovali aj metabolizmus. A keď viem, že počas dňa vydám veľa energie, doprajem si výdatnejšiu verziu raňajok 🙂 Priestory Café Imperial s unikátnou keramickou výzdobou boli pastvou pre oči. Skvelé raňajky boli odmenou za rannú prechádzku Prahou.

Po raňajkách sme sa vydali pražskými uličkami na Karlov most a odtiaľ sme pokračovali na Malú Stranu.

Sobotný večer sme strávili s priateľmi v reštaurácii MANÚ, ktorú vlastní Emanul Ridi. Náš učiteľ-kuchár z toskánskej školy varenia 🙂 O výbornú náladu a skvelé jedlo nebola ten večer núdza.

Miroslav Zaťko, Emanuelle Ridi, Evka Zaťkova „Eva May“ a Annamária Stirešková

V nedeľu ráno sme s úsmevom na tvári skonštatovali, že víkendová pražská misia bola splnená. Spokojne sme teda nastúpili na vlak smer Nové Zámky a vrátili sa späť do reality 🙂

PHOTO : Mairo

Môže Vás zaujímať:

Pod toskánskym nebom

Tagy:

5/5 - (5 votes)


Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.