logo Eva May
Móda

Naše šatníky čaká inventúra

5. septembra 2018

5/5 - (6 votes)

Či sa nám to páči alebo nie, dni sa pomaly skracujú, teploty klesajú, milovníci leta smútia, pretože ich obľúbené ročné obdobie má zbalené a mieri do iných kútov sveta. Naše šatníky čaká nekompromisná fyzická inventúra a výmena – letného oblečenia za jesenné a zimné ? Ale netreba sa toho báť, aby začala nová etapa, musíme ukončiť tú predchádzajúcu. Zďaleka sa to netýka iba šatníka. Ja sa na to triedenie a vyraďovanie už celkom teším. Vďaka pravidelnému upratovaniu získam prehľad o všetkom čo v skrini mám a zároveň dostanem odpoveď na otázku „Čo naozaj nevyhnutne potrebujem?“. A ešte aj pomôžem, pretože vytriedené oblečenie darujem. Paradoxne, nedávno mi dve kamarátky nezávisle od seba povedali, že by ma mali pozvať na „upratovaciu“ návštevu ich šatníka. Kočky, beriem to ako výzvu – som pripravená ? Ako priznali, ich problémom (ak sa to dá tak vôbec nazvať) je citový vzťah k jednotlivým kúskom. Priznávam, aj ja s tým občas „bojujem“. Ale snažím sa svoj postoj zmeniť – veď sa jedná o spotrebnú, materiálnu vec, ktorá nám má slúžiť a plniť konkrétny účel. Ak ho neplnila posledných 12 mesiacov, už ho sotva splní. Obzvlášť, keď už máte zmapovanú aktuálnu kolekciu obľúbenej značky a v košíku na e-shope slušnú zbierku nového oblečenia. O.K., nebavíme sa o naozaj špeciálnych kúskoch. Podľa mňa by sme mali oblečenie nosiť a využívať, keď sme si ho už kúpili a nerobiť si zo šatníka sklad. Pravidelným triedením veci vyraďovať, recyklovať, darovať. Urobíte tak priestor novým kúskom, ktoré si dnes môžete zadovážiť cez internet a popritom ešte aj ušetriť, napríklad prostredníctvom  portálu Tipli.

Zo skúsenosti nenechávam nič na náhodu a obuv na nadchádzajúcu sezónu nakupujem v predstihu, obzvlášť kvôli veľkosti. A ak sa mi podarí nájsť originálny a pohodlný pár topánok, mám o to väčšiu radosť. Vďaka šikovnému online nákupu u Baťu sú v mojom botníku čierne lakované „loafers“ mokasíny s nápaditým detailom po celom obvode. Mäkká kožená stielka a nízky podpätok sú bezpochyby zárukou pohodlia.

Celý outfit je jednoduchý, farebne „nenáročný“ a pohodlný, hoci je kombináciou elegantných sivých nohavíc, čierneho saka, bieleho bavlneného trička a lakovaných mokasín.

Príprava na fotenie k tomuto článku ma utvrdila v tom, čo mi v šatníku chýba. Aktuálne sú teda vo vyhľadávači kárované nohavice a kabát.

A čo máte na zozname vy?

Naše šatníky čaká inventúra

Naše šatníky čaká inventúra

PHOTO : Mairo

OUTFIT: Sako, Tričko – H&M, Nohavice – ORSAY, Obuv – BATA 

Môže Vás zaujímať:

Horúce leto

Žlté šaty

Tagy:

5/5 - (6 votes)


Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.