logo Eva May
Móda

Príprava na pohovor

7. januára 2018

5/5 - (4 votes)

Koncom roka 2017 ma oslovila Majka, mladá žena, s prosbou o pomoc pri nákupoch oblečenia na pracovný pohovor. Úprimne priznám, že dopyt ma príjemne potešil, pretože v praxi som si mohla vyskúšať nákupy pre mňa s neznámou osobou. Termín spoločných nákupov sme z časových aj praktických dôvodov dohodli na povianočné výpredaje.

Náš „shopping day“ sme odštartovali v kaviarni pri káve. Potrebovala som zistiť:

  • čo konkrétne Majka hľadá,
  • čo sa v jej šatníku aktuálne nachádza,
  • čo rada nosí, a naopak, čo by si neobliekla,
  • v ktorých obchodoch nakupuje,
  • aký je rozpočet.

Počas rozhovoru som sa dozvedela, že Majkin šatník pozostáva vo veľkej miere z čiernych odevov,  chýbajú farby a vzájomne kombinovateľné kúsky. Majka sa rozhodla pre viaceré významné zmeny vo svojom živote a jednou z nich je aj nová práca.

Nákupný cieľ bol jasný: farebné, kombinovateľné kúsky vhodné na pracovný pohovor a následné využitie v novej práci.

Na záver sme sa ešte dohodli, ktoré konkrétne obchody navštívime.

Výsledok: nakúpili sme 5 blúzok, 2 nohavice, 1 sukňu a 1 náhrdelník, celkom za 105 EUR (polovica z rozpočtu). Z nových kúskov môže Majka vytvoriť mnoho outfitov. A ďalšie pribudnú skombinovaním nových blúzok s nohavicami alebo sukňami, ktoré už v šatníku má.

V obchodoch sme hľadali aj klasické čierne sako. Bohužiaľ neúspešne, pretože ani jedno nesedelo a nezodpovedalo predstavám. Okrem saka zostali na Majkinom zozname aj čierne lodičky, ktorých ponuka je vzhľadom k ročnému obdobiu obmedzená. Na základe nášho rozhovoru Majka už presne vie, na čo sa  pri hľadaní nových topánok a saka zamerať.

Zopár nakúpených outfitov môžete vidieť nižšie. Za kvalitu fotiek sa ospravedlňujem. Obmedzený priestor kabíniek a množstvo ľudí v obchodoch značne ovplyvnili naše možnosti. 🙂

Príprava na pohovor

Príprava na pohovor

Majkina bezprostredná reakcia na spoločné nákupy so mnou:

Od Evičky som potrebovala  pomoc  pri rozhodnutí, čo si obliecť na pohovor. Evička využila všetky svoje skvelé schopnosti, tvorivosť,  kreativitu a  jej jedinečný pístup vytvoril krásne, farebné outfity. V každom z nich som sa cítila veľmi dobre a sebavedome.

Bol to skvele strávený deň, ktorý ma naučil využívať viac farieb v mojom šatníku.“

PHOTO : Mairo

OUTFIT: RESERVED

Môže Vás zaujímať:

Oddych počas sviatočných dní

Styling a fotenie pre pozitivnemysliet.sk

 

Tagy:

5/5 - (4 votes)


Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.