logo Eva May
Móda

Piknik vo vinárstve TAJNA

27. mája 2018

5/5 - (6 votes)

Víkend, sobota dopoludnia, slnečno a príjemne teplo, to sú ideálne podmienky na piknik. Tak sme nasadli do taxíka a nechali sa odviesť do neďalekého vinárstva TAJNA VINEYARDS & WINERY, kde sa jeden skvelý piknik konal.

Vinohrady aj samotné vinárstvo TAJNA VINEYARDS & WINERY sa rozprestiera nad obcou Tajná, neďaleko Nitry. Napriek tomu, že vinárstvo je ešte mladé, jeho filozofiou je snaha nadviazať na tradície výroby vína, obnoviť pôvodné odrody a využiť potenciál oblasti, a v neposlednom rade zachovať vysokú kvalitu svojej produkcie. Vinice prešli kompletnou „rekonštrukciou“. Originalitu exteriéru dotvára aj moderný interirér vinárstva s nádychom provence.

Piknik vo vinárstve TAJNA

Piknik vo vinárstve TAJNA

V otázke outfitu padla jasná voľba na FULLOVE sukňu od šikovnej slovenskej dizajnérky Lenky Sršňovej. Celá kolekcia FULLOVE je inšpirovaná tvorbou maliara Ľudovíta Fullu. Bláznivo farebná, ľahká, bavlnená midi sukňa s bočnými vreckami bola naozaj skvelý nápad. Veľmi oceňujem jej variabilitu. V kombinácii s jednofarebným topom a plátenými teniskami poskytla to správne piknikové pohodlie. Na formálnešie príležitosti úplne postačí biela košeľa a lodičky. Príjemne ma potešili komplimenty a ocenenie, že „do tak krásneho prostredia som priniesla niečo originálne slovenské“ 🙂

Témou pikniku bol máj, ruže, rosé. Okrem vín rosé ročníka 2017, sme mali možnosť ochutnať aj vína biele a červené, dokonca miešané nápoje z týchto vín. Nazreli sme aj do priestorov, v ktorých sa vínna réva spracováva,  následne uskladňuje a „dozrieva“.

Napriek tomu, že piatok bol upršaný, v sobotu nám počasie prialo a my sme si mohli užiť piknik plnými „vínnymi“ dúškami 🙂 Chutné jedlo, lahodné dezerty a sladučké jahody bezpochyby dotiahli event do dokonalosti.

Už ako panelákový jedinec (hoci som vyrastala v rodinnom dome na dedine) si viac vážim a vychutnávam chvíle strávené na čerstvom vzduchu v príjemnom prostredí a výhľadom na náš kraj.

Pripíjam všetkým nám na zdravie a veľa krásnych zážitkov 🙂

PHOTO : Mairo

OUTFIT: TopReserved, sukňaLenka Sršňová, obuvDeichmann

Môže Vás zaujímať:

Prvý máj

Aprílové leto

Tagy:

5/5 - (6 votes)


Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.